Araç Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

 

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI 

 

İzmir de bulunan oto kiralama firması'ndan araç kiralama yapabilmeniz için En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşını doldurmuş olma koşulları aranır.

İzmir Minibüs kiralama yapabilmeniz için En az 3 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 23 yaşını doldurmuş olma koşulları aranır.

 

KİRALAMA SÜRESİ

 

Şoförsüz olarak İzmirde kiralık araçlarımızın, İzmirde kiralık minibüslerimizin, En az kiralama süresi 24 saattir. Şoförlü Kiralık lüx araçlarımız veya İzmirdeki kiralık vip minibüsler , İzmirde kiralık otobüslerimiz Şoförlü Kiralık lüx Mercedes VİTO, Şoförlü Kiralık lüx Volkswagen Caravelle süre gözetmeksizin hizmet vermektedir.

 

UZUN SÜRELİ KİRALAMA

 

İzmir araba kiralama fiyatları ve koşullarına ilişkin bilgi için ofisimizi arayınız.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

 

Fiyatlara araçların yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, SOS Süper Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi Yakıt deposu ( benzin ya da diesel ) boş yapılır. 

 

TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

 

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

 

İLAVE SÜRÜCÜLER

 

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi kullanılabilmesi; ilave sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücretsiz olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. ayrıntılı bilgi için ofislerini arayınız.

 

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

 

İzmir Adnan Menderes havaalanın da kiralık araçların veya kiralık minibüslerin müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması ücretsizdir. Ancak ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için ofislerimizi arayınız.

 

TESLİM GECİKMELERİ

 

Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3?ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

 

ÖDEME

 

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Nakit, EFT, Visa, Eurocard, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

 

TRAFİK CEZALARI

 

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. yapılan tüm masraflar kiracıya aittir.

 

DİĞER HİZMETLER

 

Bebek Koltuğu gereksinimleri, 48 saat önce haber vermek koşulu ile temin edilir. Ücret için ofisimizi arayınız.

 

Yurt içi ve yurt dışında ihtiyacı duyulan Şöförlü Lüks Araç, minibüs, otobüs talepleriniz için ofisimizi arayınız.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3,cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Daha fazla bilgi için ofislerinden Sigorta Çeşitleri & Bilgi isteyiniz.