Sıkça Sorulan Sorularınız

 

izmirde Kiralık Araba firmasından Kiralık Olarak Kullandığım araç satılık mı ?

Şato turizm Taşımacılığı & Oto Kiralama Firamızdan Beğendiğiniz kiralık aracımızı satın alabilirsiniz. 48 ay sözleşme ile kiralık olarak kullandığınız aracımızı piyasa değerinin % 50 oranında indirimli alabilirsiniz. 

Kaza olması durumunda aracın tamirde geçirdiği günler için para alıyor musunuz ?

Kiralık araç'ın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur.  Her hangi kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracı öder. Araçlarımız kiralama şirketimizin kendi öz malı olduğundan ( başka şahıslardan temin edilmiş aracımız bulunmamaktadır ) kaskolarımız rent a car sigortasıdır ve taraflarca düzenlenecek anlaşmalı kaza tutanağı kabul edilmez.

Sözleşme doldurulurken neler gerekmekte ?

Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depoziti de gösteren oto kopili sözleşmemizin bir nüshasını mutlaka isteyiniz.

Bir aracı en fazla ne kadar süre ile kiralayabilirim ?

Bu konuda herhangi bir sınırlamamız yoktur.

Otomobili arkadaşlarım sürebilir mi?

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi; ( ek herhangi bir ücret alınmaz ) ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. 

Aracın bakımlı olduğu konusunda size güvenebilir miyim ? 

Aracın kirada iken mekanik sorun çıkarması bizlere hem ekonomik hem de personel açısından ek maliyet getirmektedir. Bu nedenle araçlarımızın periyodik olarak tüm bakımları anlaşmalı servislerimiz tarafından takip edilmektedir. 

Aracın deposunu full teslim ediyor musunuz ?

İzmirde kiralık Araçlarımızın tamamının yakıt deposunu sürekli dolu tutabilmek maalesef mümkün olamamaktadır. izmir de kiralık dizel araçlar da veya İzmir benzinli kiralık araçlar da araç teslimi yapılırken yakıt durumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar yakıt iade etmeniz istenir.

Şoförlü araç kiralayabilir miyim ? 

İzmir de Şehir içi Şoförlü araba kiralama, İzmirden şehirler arası otobüs kiralama İzmir de kiralık lüx gelin arabası, kiralık vip minibüslerimizle  Tecrübeli şoförlerimiz ile hizmet vermekteyiz. İzmir deki  Şoförlü araç kiralama firmamızdan kiralık şoförlü araçlarımız ile  Gönül rahatlığıyla yolculuğunuzun keyfini çıkaracaksınız. 

Provizyon bedeli henüz kredi kartıma yansımadı, ne yapmalıyım?

 

Şato Turizm Taşımacılığı & Oto Kiralama firmamızdan araç kiralama yaparken kredi kartınıza yapılan ön provizyon işlemi, kiralamış olduğunuz aracın iadesinde herhangi bir sorun, problem yoksa otomatik olarak sistem üzerinden “ön otorizasyon iptal talebi” olarak ilgili bankaya tarafımızdan iletilir. Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın işlem süresi 1 ila 15 gün arasında değişebilir. Bu durumda bankanızla irtibat kurmanız gerekmektedir. Belirtilen provizyon işlemi (ön otorizasyon) Şato Turizm Taşımacılığı & Oto Kiralama Mustafa Küçük Yılmaz’ın herhangi bir hesabına aktarılmamakta olup, sadece kredi kart limitinize konulan bir blokedir. Bu bloke provizyon da bekleyen işlem menüsünde görülebilir ve ekstrenize yansımaz.